Ben van den Dungen - The Society
Jazzmuziek van de filmische dertiger jaren en de glorietijd van de jazz.
De tijd dat jazzmuziek de belangrijkste bijzaak van het leven was. De dertiger jaren zorgden voor de bloei van deze spannende muziek en leverden een keur aan ijzersterke bands op zoals bijvoorbeeld het orkest van Duke Ellington. Karaktervolle saxofonisten zoals ‘The Bean’ Coleman Hawkins en ‘The Brute’ Ben Webster maakten furore werden omarmd door het publiek.
U daalt af in de nachtclubs, het laatste geroezemoes verstomt, de musici verschijnen op het podium en het avontuur begint. Muziek met een grote dosis nostalgie en een “happy feel”.
Line-up
- Ben van den Dungen: sax
- Vincent Koning: gitaar
- Steve Zwanink: contrabas
Over Ben van den Dungen
Ben van den Dungen begon zijn carrière in het begin in de 80er jaren. Sindsdien heeft hij, met verschillende groepen, zo’n 7000 concerten in 70 verschillende landen gegeven.
“Jazz moet ‘danceable’ zijn en de blues moet erin zitten”, zei Louis Armstrong ooit. Het zou het motto kunnen zijn voor het Ben van den Dungen Trio.
Dit trio bestaat uit een bijzondere combinatie van persoonlijkheden die alleen de jazz samen kan brengen. De musici mengen hun muzikale afkomst en talent op een aanstekelijke manier.