Background image

Taste of Jazz met A Tribute To Oscar Peterson

Vier stermuzikanten uit de Nederlandse jazz brengen met hun programma “Music of Oscar Peterson” een ode aan de legendarische trio’s (en ook kwartetbezetting) van Oscar Peterson. Na een tournee door Duitsland en Turkije heeft de groep nu de eer om binnenkort hun debuutalbum op te nemen bij de legendarische MPS Studio. In deze studio nam Peterson enkele van zijn beste platen op waaronder “Hello Herbie” en de serie “Exclusively for my friends”.

Line-up

Over de muzikanten

Hans Kwakkernaat behoort al jaren tot het beste wat Nederland op jazzgebied heeft te bieden. Hij speelde op alle major jazzfestivals, en tourde door de Verenigde Staten, IJsland, Jamaica en Zuid-Amerika. Velen groten der jazz speelden al met hem (o.a. James Moody, Bob Mintzer) en ook een van de drummers van het Oscar Peterson trio, Bobby Durham.

Joost Zoeteman staat bekend als een gitaartopper met specialiteit: swing. Hij speelde verschillende tournees met de legendarische gitarist Tchavolo Schmitt. Inmiddels weten hedendaagse jazzmusici vanuit de hele wereld hem te vinden. Afgelopen jaar opende hij het North Sea Jazz Festival en deelde het podium onder andere met Nilson Matta en Roni Ben Hur. Meer informatie over Joost Zoeteman

Bas Rietmeijer heeft met zoveel namen gespeeld dat de lijst van namen met wie hij niet heeft gespeeld waarschijnlijk korter is; die laten we dus maar achterwege. Hij maakte tournees door onder andere Rusland en Vietnam en is ook een veelgevraagd bassist in buurland Duitsland.

Wim de Vries weet met ongelofelijke virtuositeit en creativiteit de meest ongelofelijke verhalen uit zijn drumstel te toveren. Als “Drumsbassador” speelde hij o.a. op het Modern Drummer festival in New York, Montreal Drumfest, Drummer Live London en Sydney Drum Festival.

Meer informatie over Music of Oscar Peterson

Blijf op de hoogte van het laatste jazznieuws in Deventer

Hoofdsponsor van Taste of Jazz:

Tevens mogelijk gemaakt door: